Sık Sorulan Sorular - Tny Teknik - Kombi Servisi- Klima Servisi

Kalorifer tesisatı su basıncının 1.5 2 bar arasında tutulması tavsiye edilmektedir. kombiler kalorifer tesisatında yeterli su olmadığı vakit cihazınızın zarar görmemesi hedefiyle devreye girmemektedir. Bu tür hallerde cihazınızın alt evresinde tespit edilen doldurma musluğunu kullanılarak kalorifer tesisatınıza su doldurulabilirsiniz. Eğer tesisat basıncınız sıksık olarak düşüyorsa kesinlikle tesisatınızı denetim ettirmeniz gerekmektedir.

Kombiniz “Yaz” konumundayken yalnızca sıcak su ihtiyacınızda aktif hale gelir ve sıcak su ihtiyacınızı karşılar. Kombiniz “Kış” konumundayken ise hem sıcak su ve hem de ısınma ihtiyaçlarınızı karşılar.

Kazan basıncının çok düşük olup olmadığını genelde yerleşik basınç göstergesine bakarak anlayabilirsiniz. İdeal olarak, kazanınızın basıncı 1,5 bar olarak ayarlanmalıdır. 1’in altında ise kombiniz düzgün çalışmayacaktır. Düşük kazan basıncına bir sistem sızıntısı, yakın vakitte havası alınmış radyatörler ya da arızalı bir bileşen ya da conta gibi problemler niçin olabilir. Sorunun tanımlanmasına yardımcı olmak için, ilk olarak bir sızıntının görünür işaretlerini arayabilir, fakat kazandan rastgele bir muhafazayı çıkarmaya çalışmamalısınız. Bir sızıntı belirleme ederseniz, bir TNYteknik ile iletişime geçmenizi öneririz. Bir sızıntı belirleme etmezseniz, kendinizi rahat hissediyorsanız, kazanınızın basıncını artırmayı deneyebilirsiniz.

Radyatörleriniz ısınmıyorsa, problem kombinizde değil onlarda olabilir. Altta biraz ısı olması ve üstte hiç olmaması, radyatörünüzdeki hava kilidinin net bir işaretidir, fakat bu bozukluğu gidermek amacıyla bir radyatör anahtarı kullanarak radyatörlerin havasını basitçe boşaltabilirsiniz. Dilerseniz sizlere bu hususta yardımcı olabilirim bunun amacıyla tek yapmanız gereken Tnyteknik den bir uzman talep edebilirsiniz.

Belli vakit ortamında ilaçlı bakım yapılmayan klimalarda değişik kokuların yayılması bugünümüzde sıkla karşılaşılan problemlerin başında gelmektedir, bakımı yapılmayan klimalar bakteri ürettiğinden ötürü sağlığınız amacıyla ciddi sıhhat problemlerine yol açabileceği de oluşturulan incelemeler neticesinde ispatlanmıştır. Bunun yanı sıra derli toplu klima bakımlarınızı gerçekleştirme hem sağlığınız hem de cihazınızın daha sıhhatli ve uzun hayat çalışabilmesi amacıyla kesinlikle bakımlarının derli toplu olarak yapılması gerekmektedir. Dilerseniz sizlere bu hususta TNYteknik Servis ekibi olarak profesyonel garantili servis hizmeti sunabiliriz.

Binanın kapı, cam, duvar ve çatı izolasyonunuz yetersiz ise izolasyonunuzu ideal bir şekilde yaptırınız. Çatınızdaki ısı kaybınız %20 civarındadır. Hem de panel radyatörlerinize taktıracağınız E.C.A. termostatik radyatör valfleri ile tam ve net bir tasarruf sağlamış olursunuz. Hem de ısıtma maliyetinizi termostat dış hava ve ya oda termostatı kullanarak da azaltabilirsiniz.

Kombiniz açılmıyorsa, yapmanız gereken ilk şey, çalışıp çalışmadıklarını görmek amacıyla evinizdeki başka cihazları ve güç kaynaklarını denetim etmektir. Eğer öyleyse, rastgele bir anahtarın arızalı ya da atmış olup olmadığını görmek amacıyla sigorta kutunuzu denetim edin. Sebebi hala bulamıyorsanız, Tnyteknik Çalışanları ile iletişime geçmenizi öneririz. Kazanınız açılıyor fakat kapanıyorsa, basınç düşük olabilir ya da sistemi engel olan bir tıkanma olabilir. Sisteminizin basınç göstergesini denetim edin ve 1’in altında ayarlanmışsa kazanı tekrardan basınçlandırın. Alternatif olarak, bir Tnyteknik Personelleri ile iletişime geçin.

Radyatörlerinizin tesisata bağlanılan sıcak su giriş ve sıcaklığını bıraktıktan sonra cihazınıza dönüş olmak üzere iki bağlantı noktası vardı. Bu radyatörlerden ısınan gurupların sıcak su giriş ve soğuk su dönüş yerlerindeki vanaları kapatın. Daha sonra cihazınızdan elde ettiğiniz bütün sıcak suyu ısınmayan ve ya kısman ısınan radyatöre yönlendirin. Hem de panel radyatörün hava purjöründen anahtarını kullanarak havasının çıkmasını sağlayın. Bu prosedürü yaptıktan sonra bütün radyatörlerinizi gerektiği kadar açarak evinizi ısıtın. Dikkat etmeniz gereken; en çok kullandığınız yerin vanalarını tam, başka yerlerin vanalarını kısmen açın.

Kombinizden sıcak su gelmemesinin teknik olarak bir çok nedeni olabilir. Sorunun daha çok büyümesine yol açmamak ve bozukluk maliyetlerini arttırmamak amacıyla bizleri istediğiniz vakit arayabilirsiniz TNY teknik Servis çalışanları olarak her vakit bir telefon uzağınızdayız.

Cihazınızın daha sıhhatli çalışması, uzun yaşamlı ve verimli çalışması amacıyla periyodik olarak senede bir kez, kış mevsimine girmeden evvelce yetki sahibi servise yaptırılmalıdır. • Bakımı yapacak yetki sahibi servis, cihazınızın bütün işlevlerini denetim eder, genel temizliğini, lüzumlu ayar ve değişikliklerini yaparak cihazınızı yeni sezona problemsiz olarak hazırlar. Bu hususta isterseniz kampanyalarımız olan Artı Garanti ve ya Garanti Yıldızları seçenekleri ile de uzun seneler hizmeti garanti edersiniz. • Bacalı tip kombi, şofben, soba (Doğalgaz, LPG ), kat kaloriferi ya da katı yakıtlı soba kullanıyorsanız, can güvenliğiniz açısından, cihazınızın bağlı bulunduğu bacanın temizliğini ve denetimini kesinlikle yaptırınız!

Klima bakımı sadece soğutma niteliği amacıyla değil aynı vakitte hijyen amacıyla de yapılır. Evaparatörde biriken mantar ve mikroplar özel kimyasal ile temizlenir ve son olarak dezenfektanla dezenfekte edilmektedir.Bu işlemler bölge içersinde solunan havanın niteliğinin yükselmesine namacıyla bulunduğu amacıyla sağlığınız yönünden da önemlidir.

Kombi sızıntısına genelde basınç valfi ya da pompa contası gibi dahili bir bileşenle alakalı bir problem namacıyla olur. Sızıntı, basınç tahliye vananızdan kaynaklanıyorsa, düzeninizin basıncı çok yüksek olabilir. Sızıntının pompa contasındaki bir problemden kaynaklanması durumunda, conta aşınmış olabilir. Sisteminizin borularının etrafında ilerleyen bir sızıntı, korozyondan kaynaklanıyor olabilir. Sisteminizin kurulma yöntemiyle alakalı bir problem da olabilir. Bu bozukluğu tanımlamanıza ve düzeltmenize yardımcı olması amacıyla eğitimli bir ustaya danışmanızı öneririz. Sızıntı bilhassa ciddi bir arızadan kaynaklanıyorsa, yeni bir kazan takmanızı tavsiye edebilir.

+32 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Şimdi Ara Servis Çağır