Ariston Kombi Arıza Kodları - Ariston Kombi Hata Kodları

Ariston Kombi Arıza Kodları

Doğalgazlı evlerin en mühim makinelerinden biri olan kombiler, sık sık çalışan ve özelikle kış vakitlerinde yoğun efor sarf eden bu kombiler, birtakım durumlarda bu tempoya mağlup düşebiliyor. Bu gibi hallerde ise detaylı bozukluklar ortaya gelebiliyor. Ariston Kombi hata Kodları ile bu bozulma nedenlerini vakit vakit kullanıcılar bilemeyebiliyor. Ariston Kombi Arıza Kodları nedeniyle kombilerde bozukluk ile ilgili bilgi vermeye yönelik çoğu ipucu yer alıyor. Genellikle dijital ekranlı kombilerde bozuklukların kodları ekranda görünebiliyor. Bu bozuklukların bütün kodları birer mana içeriyor ve kullanıcılar bu manalara göre kombilerinde ki bozukluğu anlayabiliyor. Bazı vakitler çözüm sağlanabilirken, birtakım vakitler ise teknik servisten çözüm almaları gerekiyor. Bu gibi hallerde bozukluk kodlarına yabancı kalmamanız adına Ariston kombi hata kodlarını sizin için derledik.

Ariston Kombi Arıza Kodları

Ariston Kombi 101 Arıza Kodu : Kombinizde detaylı incelemeden dolayı ısınma ortaya yaklaştığını ve bu amaçla kombinizin bozukluk verdiğini belirten koddur. Cihazı biraz dinlendirmeniz vakanın çözülmesine vesile olacaktır.

Ariston Kombi 103 Arıza Kodu : Kombiniz ortamında sirkülasyonun az bulunduğunu ve su halinde rastgele bir problem bulunduğunu belirten hata kodudur.

Ariston Kombi 104 Arıza Kodu : Kombiniz ortamında sirkülasyonun yetersiz bulunduğunu ve su halinde rastgele bir problem bulunduğunu belirten hata kodudur.

Ariston Kombi 105 Arıza Kodu : Kombiniz ortamında sirkülasyonun yetersiz bulunduğunu ve su halinde bir problem bulunduğunu belirten arıza kodudur.

Ariston Kombi 106 Arıza Kodu : Kombiniz ortamında sirkülasyonun yetersiz bulunduğunu ve su haznesinde rastgele bir problem bulunduğunu belirten arıza kodudur.

Ariston Kombi 107 Arıza Kodu : Kombiniz ortamında sirkülasyonun yetersiz bulunduğunu ve su alımında rastgele bir problem bulunduğunu belirten hata kodudur.

Ariston Kombi 110 Arıza Kodu : Isıtma ile alakalı sensörde rastgele bir problem ya da kısa dönem gibi bir halin bulunduğunu belirtmektedir.

Ariston Kombi 112 Arıza Kodu : Isıtma ile alakalı kombiye gelen dönüş yollarında tespit edilen sensörde problem bulunduğu ya da kısa dönem bulunduğunun uyarısını vermektedir.

Ariston Kombi 114 Arıza Kodu : Kombinin dış sensörleriyle alakalı bir bozukluğun bulunduğunu ya da sensörlerde kısa dönem ortaya yaklaştığını belirten bir hata kodudur.

Ariston Kombi 116 Arıza Kodu : Kombinizde tespit edilen yerden ısırma termostatının bozulmuş ya da problemli bulunduğunu izah eden hata kodudur.

Ariston Kombi 1P1 Arıza Kodu : Kombinizin akışlarını, sirkülasyonunu ve atık boşaltım sistemlerinin hatalı  bulunduğunu belirten bir arıza türüdür.

Ariston Kombi 1P2 Arıza Kodu : Kombinizin akışlarını, sirkülasyonunu ve atık boşaltım sistemlerinin hata bulunduğunu belirten bir bozulma türüdür.

Ariston Kombi 1P3 Arıza Kodu : Kombinizin akışlarını, sirkülasyonunu ve atık boşaltım sistemlerinin bozukluklı bulunduğunu belirten bir hata türüdür.

Ariston Kombi 201 Arıza Kodu : Kombinizin sıcak su ayarlarına tesir eden sensörde bir açık ortaya yaklaştığını ya da sensörün rastgele bir sebepten dolayı kısa dönem yapmış olma ihtimalini belirten hata türüdür.

Ariston Kombi 202 Arıza Kodu : Su takında tespit edilen su orantısında azalma bulunduğunu, su takında tespit edilen sensörlerde rastgele bir kısa dönem ya da bozukluk bulunduğunu belirten bozulma kodudur.

Ariston Kombi 203 Arıza Kodu : Kombinizin elektronik dönemlerinde tespit edilen anahtarla sensörlerinin çoğu sebepten dolayı kısa dönem yapmış olma ihtimalini ve sensörlerde bir bozulma ortaya çıktığını belirten bir hata türüdür.

Ariston Kombi 204 Arıza Kodu : Kombinizde tespit edilen ve kombinizin en mühim parçalarından biri olarak da tanınan güneş kolektör sensöründe rastgele bir kısa dönem geliştiğinin ya da sensörün arıza yaptığını uyarısını ekrana yansıtan hata türüdür.

Ariston Kombi 205 Arıza Kodu : Güneş kolektörüne kombide gelişebilecek bir bozulma ile birlikte su girmesi ve bu amaçla sensörlerin kısa dönem yapmış olabilmesine dair verdiği bir hata kodudur.

Ariston Kombi 207 Arıza Kodu : Kombinizde tespit edilen güneş manifoldun da ilerleyen aşırı ısınmaya karşı kullanıcıları uyaran bozukluk türüdür. Kombinizi dinlendirmeniz önerilmektedir.

Ariston Kombi 208 Arıza Kodu : Güneş manifoldunun kış şartlarına dayanamaması sebebiyle lüzumlu sıcaklık değerlerinin altında kalması ve bu amaçla donması nedeniyle kaynaklanan bir arıza kodudur. Kombinin hemen sıcak tutulması ve donma riskine karşı önlem alınması gerekmektedir.

Ariston Kombi 209 Arıza Kodu : Kombinizde yer alan boyler evresinde aşırı ısınma ortaya gelmesi ile birlikte ilerleyen bozulma türüdür.

Ariston Kombi 301 Arıza Kodu : Kombinizin eprom evresinde yer alan bir ekran hatasını belirtmektedir.

Ariston Kombi 302 Arıza Kodu : GP ile GIU arasında ki tesirleşim problemini belirten bir hata kodudur.

Ariston Kombi 303 Arıza Kodu : Kombinizin kartından kaynaklana PCB hatasıdır. Yeniden başlatma hali gerektirmez. Servise danışılması ve servisten yardım alınması gerekmektedir.

Ariston Kombi 305 Arıza Kodu : Bu kod yukarda ki bozukluk koduyla aynıdır. Fakat bunda tekrardan başlatma prosedürü ile kombi normal düzeyine dönebilmektedir.

Ariston Kombi 306 Arıza Kodu : Kombinizde tespit edilen PCB kartında ortaya gelen dahili bir hasar habercisi olan bir arıza kodudur.

Ariston Kombi 307 Arıza Kodu : Kombide PCB kartında ortaya gelen dahili bir hatanın habercisi olan bir arıza kodudur.

Ariston Kombi 401 Arıza Kodu : Anakartla alakalı bir hata kodudur. Modem ve Bus veri yolları arasında meydana gelen tesirleşim hatası nedeniyle kombinizin ekranında belirmektedir.

Ariston Kombi 402 Arıza Kodu : Kombinizle alakalı bir başka anakart problemini ifade etmektedir. GPRS ve GSM ‘den kaynaklanan bir hatadır.

Ariston Kombi 403 Arıza Kodu : Anakartınızla alakalı sim kart modem hatasını belirtmektedir.

Ariston Kombi 404 Arıza Kodu : Kombinizin modemi ve anakartı arasında tesirleşim problemini belirten bir bozulma kodudur.

Ariston Kombi 405 Arıza Kodu : Anakartta ortaya gelen bir modem hatasını belirten bir arıza kodudur.

Ariston Kombi 406 Arıza Kodu : Anakart ortaya gelen hatasını belirten bir hata kodudur.

Ariston Kombi 407 Arıza Kodu : Kombinizde tespit edilen oda sensörünün detaylı sebeplerden dolayı hata vermesi ya da kısa dönem yapmasını izah eden bir bozukluk türüdür. Bu gibi arıza kodlarında kullanıcı araya girmek etmeden servisten yardım almalıdır. Aksi takdirde kombi büyük zararlara uğrayabilir.

Ariston Kombi 501 Arıza Kodu : Kombinizin ateşleme konusu ile alakalı yetersiz kaldığını belirten bozulma kodudur.

Ariston Kombi 502 Arıza Kodu : Kombinizde tespit edilen gaz valfının kapalı olması halinde alev algılanması sırasında ekranda görünen hata kodudur.

Ariston Kombi 5P3 Arıza Kodu : Kombinin çalışır haldeyken aniden ateşlemenin kesilmesi ile birlikte meydana gelen bozulmayı belirten koddur.

Ariston Kombi 601 Arıza Kodu : Bacalı kombilerde tespit edilen termostatın dönem dışı bulunduğunu belirten hata kodudur.

Ariston Kombi 602 Arıza Kodu : Bacalı kombide tespit edilen termostatın dönem dışı kaldığını belirten arıza kodudur.

Ariston Kombi 607 Arıza Kodu : Kombinizin diferansiyel basınç anahtarının kontağı ateşlemeden evvelce açık bulunduğunu belirten bir hata türüdür.

Ariston Kombi 6P1 Arıza Kodu : Kombinizin diferansiyel hava basınç anahtarı olarak tanınan bölgesinde kapsama bozukluğun ortaya yaklaştığını ya da kapsamanın geciktiğini belirten bir bozukluk kodudur.

Ariston Kombi 6P2 Arıza Kodu : Kombiniz çalışır haldeyken brulor yanar ve bu brulorun yanarken diferansiyel basınç anahtarının açık bulunduğunu kullanıcıya belirtir.

Ariston Kombi 701 Arıza Kodu : Kombinizin bölge 2 olarak nitelendirilen alanında çıkış sensöründe hata bulunduğunu belirten koddur.

Ariston Kombi 702 Arıza Kodu : 2. Bölgede ısıtma dönüş sensörünün detaylı amaçlarden dolayı bozukluklandığını belirten bozukluk türüdür.

Ariston Kombi 703 Arıza Kodu : Kombinizin 3. Bölge evresinde ısıtma çıkış sensöründe hata ortaya yaklaştığını belirtir.

Ariston Kombi  704 Arıza Kodu : 3. Bölgede ısıtma dönüş sensörünün rastgele bir hatalardan dolayı çalışmadığını belirtir.

Ariston Kombi 705 Arıza Kodu : Kombinizin hidrolik seperatör sensöründe bozukluk ortaya yaklaştığını belirten bozukluk kodudur.

Ariston Kombi 706 Arıza Kodu : Bölge 2’de normalden çok ısınma bulunduğunu dile getiren bir bozulma türüdür.

Ariston Kombi 707 Arıza Kodu : Bölge 3’de normal değerlere göre gerektiğince yüksek bir ısınma ortaya yaklaştığını kullanıcıya belirten hata kodudur.

+32 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Şimdi Ara Servis Çağır