Airfel Kombi Arıza Kodları - Airfel Kombi Hata Kodları

Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi hata kodları yardımıyla neden bozulduğunu anlayabilir, servis çağırmadan da birtakım problemleri çözebilirsiniz. Dahili Airfel kombi arızalarında katiyen kendiniz araya girmek gibi bir hata etmeyiniz. Airfel arıza kodları açıklamasında sizin yapabileceğiniz bir çözüm bulunmuyorsa kesinlikle servis çağırınız.


Airfel Kombi Arıza Hata Kodları

LP : kombi Arıza kodlarının manaları neler? Arıza Kodu LP Kalorifer dönemi düşük su basınç uyarısı. Kalorifer basınç sayısal değerini suyu 1,5 bar standardına getirin. Resetleme ardından Arıza devam ederse servisi arayın.

HL : kombi Arıza kodları ne mana ifade ediyor? Arıza Kodu HL Aşırı ısınma uyarısı. Kalorifer dönemi ısısının 100°C üstünde bulunduğunu belirtir. Sırasıyla petek vanalarının açık mevkisine getirin ve kombi alt vanalar açık olsun. Reset ardından Arıza devam ederse pompa bozulmuş, kalorifer pislik tutucu filtresi tıkanmış yada üç yollu, step motoru, kart problemi.

AF : kombide Arıza oluştuğunda Arızanın hata koduyla birlikte ekranda anahtar işareti görülür. Kombi atık gaz tahliye sisteminde problem bulunduğunda bu Arıza kodu görülür. Bu Arızanın nedeni baca ek yerleri çıkmış, elektronik kartı, fan Arızası.

Hb : Kalorifer ntc Arızalı. Kalorifer dönemi gidiş hattında tespit edilen ntc Arızalanmış yada kablolarda kopma ortaya gelmiş olabilir.

db : Kullanım suyu ntc Arızası. Kullanım suyu hattında tespit edilen sıcak su ntc de problem olabilir yada kablolarda oksitlenme, temassızlık kopma olmuş olabilir. Resetleme ardından Arıza tekrarlarsa servisi aramalısınız.

Airfel Digifel Kombi Arıza Hatası, Tamiri ve Çözümü.

BC : Ateşleme problemi. Kombi ortamında alev oluşmadığı vakit bu hata kodu görülür. Yapmanız gereken ilk olarak gaz yollarını denetim etmek olmalı. Gaz yoksa bu sebeple problem yaşanıyordur. Digifel Duo kombi gaz vanası açık bulunduğuna eminseniz resetleyin. Maksimum 3 kez reset yapın. Arıza devam ederse Gaz valfi, elektronik kart, iyonizasyon, ateşleme elekturodun da Arıza olabilir.

C1, 01 : Gaz valfi modülasyon hatası. Gaz valfi yeterli elektrik voltaj akımı gelmediğinde bu Arızada kombi ateşleme yapamaz.

A5 : Prosestat Arızası. Kombi ateşleme yaptığı vakit fanı, hava akış şalteri, gaz valfi, ateşleme elektrodunun döneme girmesi ve inyonun alevi algılamama ve kartta problem bulunduğu manasına gelir.

Fr : Donma problemudir. Kalorifer dönemi ntc duyargaünün 1°C ısısı algıladığı vakit ana eşanjör de donma olabileceği manasına gelir. Genellikle soğuk kış aylarında kalorifer dönemi kapalı iken bu Arıza kodu görülürse kombi içindeki su acilen tahliye edilmeli.

Airfel Digifel Duo Kombi Arıza Kodları

C20 : Kalorifer gidiş suyu ntc Arıza mevcut. Tesisat gidiş suyu borusunun üstünde tespit edilen ntc duyarga Arıza yapmış yada kısa dönem mevcut.

C40 : Kalorifer dönüş suyu ntc Arıza mevcut. Tesisat dönüş suyu borusunun üstünde tespit edilen ntc duyarga Arıza yapmış ya da kısa dönem olmuş olabilir.

C28 : Baca gazı duyar gazında Arıza bulunduğunu belirten hata kodudur. Baca gazı ısısını denetim eden bu duyarga Arızalanırsa, kombi bu hata kodunu verir.

C78 : Kombi kalorifer dönemi su basıncını denetim etmekle görevli su basınç sondası Arıza bulunduğunu belirten hata kodudur.

C50 : Plakalı eşanjörün üst evresinde tespit edilen ntc Arızası. Bu halde sıcak su almanız zorlaşabilir.

Airfel Digifel Kombi Arıza Hata Kodu, Arızanın Tamiri Çözümü.

C1 05 : Hava atma programının dönemde bulunduğunu belirten koddur. Bu Arıza kodu ekranda belirdikten sonra ekranda anahtar işareti belirlenir. Belli bir vakit sonra kombi normal işlevini gerçekleştirmesine devam eder.

C1 11 : Maksimum sıcaklık düzeyinin aşıldığını gösterir. Ntc duyarga okunan ısı sayısal değeri maksimumu aşmışsa ekranda bu Arıza kodu belirir. Resetleme prosedürü yapın ve bir vakit bekleyin.

C1 10 : Kalorifer gidiş suyu ısısının maksimum düzeye ulaştığını hisseden limit döneme girerek kombiyi güvence hedefli dönem dışı bırakır. Daha ardından aygıt bu Hatayı verir. Resetleme prosedürü yapınız.

Airfel Digifel Kombi Arızaları Kodları, Onarımı ve Çözümleri.

C1 33 : Kombide ateşleme Arızasının bulunduğunu belirten koddur. Cihaz gaz vanalarını denetim ediniz ve açık konumda ise kombinize reset prosedürü yapınız. Düzelmez ise aygıtın gaz valfi, iyonizasyon ya da elektronik kartında problem olabilir.

C1 17 : Kombinin içindeki su basıncının 2,5 bar civarını aştığını belirten koddur. Kombi bu şekilde çalışırsa içindeki parçalar zarar görebilir. Peteklerinizin hava alma evresinden su tahliye ederek su basıncını 1,5 bar standardına kadar ayarlayınız.

C1 18 : Kombinizin kalorifer dönemi su basıncının düşük bulunduğunu belirten koddur. Bu halde kombi çalışmaz ve verim sağlamaz. Cihazınızın su basıncını 1,5 bar standardına ayarlayınız. Kombiniz çalışmaya devam edecektir. Teknik Arızaları ile alakalı TNY teknik kombi servisi den her daim canlı destek ve servis sağlanmakta. 

+32 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Şimdi Ara Servis Çağır