Auer Kombi Arıza Kodları - Auer Kombi Hata Kodları

Auer Kombi Arıza Kodları

Birçok yönden basitlik gerçekleştiren kombiler, hayatın devamında mühim yere sahip tesisatlardır.  Giderek sıcak bölgelerde de süregelen biçimde kullanılmaya başlamakla beraber, bir mekân ortamında çok yönlü şekilde beklentilerin karşılanması adına sıkça tercih edilir.  Farklı kombi markaları arasından kaliteli tüketimi ile tanınan Auer kombi markası müşteriler doğrulusunda sıkça tercih ediliyor. Fakat birtakım dönemler, kullanım hatası ya da ürünün bozukluk göstermesine bağlı olarak birtakım problemler görmek mümkün. Auer Kombi Arıza Kodları Kombi çeşidi fark etmeksizin yaşanan bu problemlerin birtakımları basitçe çözüme kavuşurken birtakımları da özel teknik yardım gerektirebiliyor. Servislerden en iyi neticelerin alınabilmesi adına problem ortaya geldiği zaman yetki sahibi birimlere problemin bulunduğu gibi aktarılması son derece mühimdir. Auer Kombi Hata Kodları Bu sayede süratli ve net netice alınabilir. Hem de bozukluk ortaya geldiği zaman bozukluk kodları da yetki sahibi servise belirtilmelidir.

LP Arızası Düşük Tesisat Su Basınç Sorunu.

Kombinin sol altında tespit edilen bar göstergesine bakacak olursanız şayet 1 barın altını gösterdiğini göreceksiniz. Sağ alt kısımda tespit edilen mavi ya da kara doldurma musluğunu sol tarafa doğru çevirip basınç göstergesi 1,5 imkan kadar su basmalısınız. İşlem ardından doldurma musluğunu sağa çevirip kapatmayı unutmayın. Uygulama bitiminde problem çözümlenecektir. Arızada düzelme olmazsa şayet “R” konumlu reset düğmesine basabilirsiniz. İşlemi yapamazsanız, Uzman ekip bozukluk belirlenmesi ve çözümü yapması gerekir. Bu halde Auer Kombi Servisi ’ni aramalısınız.

HL Arızası  Aşırı Isınma Problemi.

“R” reset düğmesine basarak kombinizi birkaç kez resetlemelisiniz. Kombiniz kalorifer konumunda ise kalorifer vanalarının açık olmasından ve bilhassa de en az 3 kalorifer vanası açık olmasından emin olmalısınız. Kombi altındaki tesisat boruları üzerindeki vanalar da açık olmalıdır. Uzman ekip bozukluk belirlenmesi ve çözümü yapması gerekir. Bu halde Auer Kombi Servisi ’ni aramalısınız.

AF Arızası  Prosestat Arızası.

Bu bozukluk hali hava akışında bir problem bulunduğu manasına da gelmektedir. Kombide fandan aldığı pozitif basınç ile atık gaz sisteminde bir problem olup olmadığını karta belirten prosestatın bozulmuş olma ihtimalini belirtir. Uzman ekip bozukluk belirlenmesi ve çözümü yapması gerekir. Bu halde Auer Kombi Servisi ’ni aramalısınız.

Hb Arızası Kalorifer Sensör Arızası.

Kalorifer gidiş borusu üzerinde tespit edilen duyargade problem olma ihtimalini belirtir. Sadece duyarga arızası diye adlandıramayız. Sensörün bağlı bulunduğu kablolarda kısa dönem ya da kopukluk halleri da söz hususu olabilir. Uzman ekip bozukluk belirlenmesi ve çözümü yapması gerekir. Bu halde Auer Kombi Servisi ’ni aramalısınız.

Db Arızası Kullanım Suyu Sensör Arızası.

Kullanım suyu çıkış borusu üzerinde tespit edilen sıcak su sensöründe problem bulunduğu manasına gelir. Sensörün bağlı bulunduğu kablolarda karşılaşılan kopma ya da kısa dönem problemlerinde de ekranda bu hata kodu yer alabilmektedir. Uzman ekip bozukluk belirlenmesi ve çözümü yapması gerekir. Bu halde Auer Kombi Servisi ’ni aramalısınız.

Anahtar Ve Alev Üzerine / İşareti Arızası Ateşleme Problemi.

Kombinin başarılı bir şekilde ateşleme prosedürünü yapamadığını belirtir. Bu problemde servis evveli dairenizdeki gazı denetim etmeniz gerekir. Gaz vanalarının açık şekilde olması gerekmektedir. Hem de kombiye gaz geldiğinden emin olmanız gerekir. Gaz denetimi ardından gaz ile ilgili problem yoksa şayet Kombinize “R” konumlu butona basarak reset atmalısınız. Arıza tekrarı durumunda reset prosedürünü birkaç kez daha uygulayabilirsiniz. Resetleme ardından bozukluk düzelmiyorsa şayet diğer bir prosedür yapmadan kesinlikle servisi aramalısınız. Bu gibi problemlarda; gaz valfinde, elektronik kartta ya da elektrotlarda (iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında) bir problem olabilir. Uzman ekip bozukluk belirlenmesi ve çözümü yapması gerekir. Bu halde Auer Kombi Servisi ’ni aramalısınız.

C1 Arızası Gaz Valfi Bobinlerine Yeterli Voltaj Gelmiyor.

Gaz valfinin çalışması amacıyla bobinlerine yeterli akımın gelmediğini bildiren bir bozukluk durumudur. Gaz valfi açılamadığından aygıt ateşleme prosedürünü başarılı bir şekilde yapamaz ve kombi çalışmaz. Bu gibi hallerde problem gaz valfinde ya da elektronik kartta olabilmektedir. Uzman ekip bozukluk belirlenmesi ve çözümü yapması gerekir. Bu halde Auer Kombi Servisi ’ni aramalısınız.

·         Auer Kombi 101 hata kodu: Bu hata kodu ekranda belirdiği vakit kombinin aşırı ısınma yaşadığı manası gelmektedir. Yapılması gereken şey kombiyi kapatıp yetki sahibi servis çağırmaktır.

·         Auer Kombi 501 Hata Kodu: Bu hata kodu kombinin ateşleme bozukluğu bulunduğu ya da alev olmadığı manasına gelir. Anında kombiyi kapatıp  servis çağırılmalıdır.

·         Auer Kombi 103-104-105-106-107 Hata Kodu: Bu hata kodu yetersiz dolaşım manasına gelmektedir. servise başvurulmalıdır.

·         Auer Kombi 601 Hata Kodu: Bu hata kodu egzos dumanı tahliye arızası manasına gelmekte olup ciddi bir arızadır ehemmiyet derecesi yüksektir bundan dolayı kombi kapanıp servis gelene kadar rastgele bir prosedür yapılmamalıdır.

·         Auer Kombi 305-306-307 Hata Kodu: Bu hata kodu elektronik kart arızası manasına gelmekte olup yapılacak tek şey servis çağırıp kart değişiminin yapılması olmalıdır.

·         Auer Kombi 607-677 Hata Kodu: Bu hata kodu anakart arızası manasına gelmekte olup tek yapılacak prosedür garantisi varsa servisten kombinin değişimini istemek garantisi yok ise servisin tespit ve onarım prosedürünü tamamlamasını sağlamak olmalıdır. 

+32 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Şimdi Ara Servis Çağır