Alarko Kombi Arıza Kodları - Alarko Kombi Hata Kodları

Alarko Kombi Arıza Kodları

Alarko Kombi Servisi olarak siz kıymetli müşterilerimizin her vakit yanındayız bize 0507 154 40 32 telefondan ulaşa bilirsiniz teknik destek ve bakım için randevu talebi oluşturabilirsiniz. Kombi bakımlarınızı saatinde yaptırmanız yüksek fatura ve kombi bozulmalarını engel olur petek temizleme verimi artırır faturayı %50 düşürür oda termostadı faturada %20 25 civarında yarar sağlar bizi tercih ederseniz karşılığında nitelik bulursunuz 

Alarko Serena Kombi Arıza Kodları

·         E01 Arıza Kodu : Kombinin ateşleme prosedürünü gerçekleştiremediğini bildiren koddur. Bu halde aygıtdan verim alınması söz hususu olamaz. Kombiye gaz gelip gelmediğini denetim ediniz. Eğer gaz girişi var ise, kombiye birkaç defa olmak koşulu ile reset prosedürü yapınız. Düzelmez ise, gaz armatüründe, iyonlarda, ateşleme elektrotlarında ya da elektronik kartında problem olabilir.

·         E02 Arıza Kodu : Cihazda limit termostat denilen bir parça sahip bulunur. Bu parça aygıt aşırı ısındığı vakitlerde döneme girerek kombiyi mümkün zararlardan güvenliğini sağlamaktadır. Eğer ekranda bu tür bir bozulma ile karşılaşıyorsanız, limit termostatın hasar gördüğünü anlayabiliriz.

·         H20 Arıza Kodu :Kombinin içerisindeki su basıncının bittiğini ve bu sebeple aygıtın çalışmadığını bildiren bozukluk kodudur. Bu bozukluk kodu ekranda belirdiği vakit kombiye 1 ile 2 bar arasına kadar su basmanız gerekmektedir. Ardından aygıt eski verimine geri dönecektir.

·         E05 Arıza Kodu : Kalorifer dönemi duyargaünde bozukluk olduğunu bildiren hata kodudur. Tüketici kaloriferleri ısıtmada problem yaşayabilir. Servis doğrulusunda duyargaün değişimi gerekir. Bu duyarga yüzeyel duyarga olarak ta bilinmektedir.

·         E06 Arıza Kodu : Kullanım sıcak su duyargaünün arızalı olduğunu bildiren koddur. Bu esnada kullanıcı sıcak su alamaz ya da sıcak su bir vakit akar, bir vakit akmaz.

·         E14 Arıza Kodu : Baca tıkalı olabilir ya da  bağlantılarında gevşeme ortaya gelmiş olabilir. Bu tip hallerde kombi bu hata kodunu verir. Servis doğrulusunda araya girmek gereklidir.

·         E22 Arıza Kodu : Cihazın değişken ayarlarında problem oluşmuş. Bu sebeple aygıt eski çalışma sistemini sürdüremez. Servis doğrulusunda değişken ayarlarının yapılması gerekmektedir.

·         E 35 Arıza Kodu : Kombi ateşleme yapıyor, ama alev alamadığından ötürü geri sönüyor ve verim sağlamıyor. Gazla ilgili bir bozukluk ortaya gelmiş olabilir.

Alarko Trendy Kombi Arıza Kodları

·         80 ledi yanıp sönüyorsa : Cihaz kendini kullanıma kapamış halde. Bu sebeple de kombi ateşleme yapar iken alev alamadığından verim sağlamıyor.

·         80 ve 70 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin içerisinde sahip olunan olan ısı en yüksek düzeye ulaştığından ötürü kombi kendi fonksiyonlarını geçici olarak kilitlemiş demektir. Kombinize reset prosedürü yapınız. Bir vakit bekleyiniz. Düzelmez ise servis ile iletişime geçiniz.

·         80 ve 60 ledi yanıp sönüyorsa : Cihazın baca çekişinde problem yaşandığını bildiren hata kodudur. Acil olarak kombinizin bacasına baktırmanız gerekmektedir.

·         60 ledi yanıp sönüyorsa ;Kombinizin hava akım bozukluğu sahip olunan. Fanında bozukluk ortaya gelmiş ya da baca çekim gücünü yitirmiş olabilir.

·         70 ve 60 ledi yanıp sönüyorsa : Kombinin içerisindeki su basıncı düşük. Kombinize su verdiğiniz takdirde problem çözülecektir. Standart su bar ayarı 1,5 bar dır.

·         50 ledi yanıp sönüyorsa :Kombinin sıcak su vermesinde etmen olan parçada hasar ortaya gelmiş halde. Tüketici sıcak suyu almakta zorluk çekebilir ya da sıcak suyu hiç alamayabilir. Sensör değişirse problem çözümlenir.

·         40 ledi yanıp sönüyorsa : Kalorifer dönemi duyargaünde bozukluk olduğunu bildiren hata kodudur. Eğer kombide 40 ledi yanıp sönüyorsa bu duyargade bozukluk var demektir. Kombinizin derecesi yükseltilse de petekleriniz ısınmayabilir. Servis çağırmanız gereken bir haldir.

Alarko Trendy-D Kombi Arıza Kodları

·         F5 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Hava akımında problem oluştuğunu bildiren hata kodudur. Hava prosestatı arızasıya da baca çekişi yetersiz olabilir. Servisi çağırınız.

·         F4 + reset +ing Anahtarı Arıza Kodu : Cihaz ateşlemeye geçiyor ama alev alamadığından çalışmıyor. Gazla ilgili bir bozukluk ortaya gelmiş olabilir ya da gaz grubu, iyonizasyonu, ya da kart bozulmuş olabilir.

·         F4 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombi ateşleme prosedüründen sonra alevlemesi düzmece oluyor. Bu halde aygıtdan verim alınması söz hususu olamaz. Sorunun çözümü amacıyla servis çağırmanız gereken bir hal söz hususudur.

·         F3 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Peteklere sıcaklık gitmesini gerçekleştiren duyargade bozukluk ortaya gelmiş. Bu halde kullanıcının petekleri ısınmayabilir. Sensör değişirse aygıt eski verimini sağlayabilir.

·         F2 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kullanım sıcak su duyargaünde bozukluk ortaya gelmiş. Bu halde kullanıcı sıcak su alamaz. Sensörün değişmesi gerekmektedir.

·         F1 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombinizde aşırı ısınma ortaya geldiğinde, aygıtı mümkün zararlardan güvenliğini sağlamak amacıyla bir limit termostat sahip bulunur. Eğer ekranda bu tür bir kod görünürse, aygıta reset prosedürü yapınız. Bir vakit bekleyin. Düzelmez ise servisi arayınız.

·         F0 +ing Anahtarı Arıza Kodu : Kombinizin kalorifer dönemi su basıncı düştüğünde bu bozukluk kodu ekranda görünür. Kombinizin su basıncını denetim ediniz. Düşük ise su doldurma vanası sayesinde aygıtınızın su basıncını 1,5 bar standardına ayarlayınız. Sorun çözülecektir.

Alarko Atag  Kombi Arıza Kodları

·         BL 01 Hata Kodu : Harici güvence kontağı kesmesi

·         BL 60 Hata Kodu : Asgari ya da azami gücün yanlış değişken ayarı

·         BL 67 Hata Kodu : Gidiş ve dönüş duyargaü arasında bir DT algılanmış oysa yakıcı faal değil. DT kaybolduktan sonra blokaj kaybolacaktır.

·         BL 80 Hata Kodu : Azami baca gazı ısısı aşıldı. (varsa). Baca gazı ısısı düşene kadar blokaj iptal edilmeyecektir.

·         BL 81 Hata Kodu : Baca gazı duyargaü denetim sistemine bağlı olmasına karşın bağlı değil. Yakıcı, baca gazı duyargaü tekrardan bağlanana kadar bloke olur.

·         BL 82 Hata Kodu : Baca gazı duyargaü kısa dönem yapmış,Isı isteği bloke olmuş ve pompa kapasitesi minimumda.

·         BL 85 Hata Kodu : Kontrol sistemi, bir su akışı algılamamış. Hava alma çevrimi başlatılır. Bu çevrim esnasında su akışı belirleme edilirse, Hava alma çevrimi sonlandırılır ve yakıcı serbest kalır.

·         BL 86 Hata Kodu : Güç kaynağı frekansı 2,5Hz’ten daha çok sapma işaret ediyor (<47,5Hz, >52,5H

·         E 00 Hata Kodu : Yetersiz alev oluşumu

·         E 01 Hata Kodu : 24 volt dönmenin kısa dönemsi

·         E 02 Hata Kodu : Alev Yok

·         E 04 Hata Kodu : Voltaj kesintisi amacıyla ayar ya da hata

·         E 05 Hata Kodu : Kalorifer duyarga sorunudur.

·         E 12 Hata Kodu : Sigorta 24 volt/3AT yanlış

·         E 18 Hata Kodu : Aşırı ısınma

·         E 19 Hata Kodu : Azami dönüş ısısı aşıldı

·         E 28 Hata Kodu : Fan Arızası

·         E 69 Hata Kodu : Ekran yok ya da yanlış

·         E 80 Hata Kodu : Azami baca gazı duyarga ısısı aşıldı.

Alarko Minea Kombi Arıza Kodları

Minea Kombi 40 Led’i yanıp sönüyorsa : Düşük Su Basıncı

Kombi kalorifer devresindeki su basıncının düşük bulunduğu manasına gelir. Kombinizin altında tespit edilen su doldurma musluğundan kalorifer sistemine su basarak 1,5 bar standardına gelene kadar su basınız. Suyu basarken dikkatli olunuz, çok su basmayınız. Eğer çok basarsanız rastgele bir peteğinizin hava alma pürüjör tapasından hava alma anahtarı ile ya da ince bir düz tornavida ile suyu 1,5 bar standardına kadar eksiltiniz. Kombiniz çalışmaya başlayacaktır. Çalışmaz ise sigortasından kombiyi kapatıp açarak resetleyiniz. Yine de çalışmıyorsa kombi basınç duyargaü bozulmuş olabilir

Minea Kombi 50 Led’i yanıp sönüyorsa : Baca Hatası

Baca sisteminde problem oluştuğunu bildirir. Kombinizin Baca gazı atma sistemi problemli oldu amacıyla çalışmaz ve bloke olmuş vaziyettedir. Kombiyi sigorta şalterinden kapatıp açarak resetleyiniz. Arıza halinde düzelme olmaz ise; Baca senelik periyodik bakım yapılmadığı amacıyla çok pis olabilir, fan ya da prosestat bozuklukzlanmış olabilir, anakart bozulmuş olabilir.

Minea Kombi 60 Led’i yanıp sönüyorsa : Ateşleme Arızası

Sıklıkla yaşanılan bozukluk durumlarından biridir. Bu gibi hallerde kombi ve daire gaz girişlerini denetim ederek dairenize ve kombinize gazın geldiğinden emin olmanız gerekmektedir. Ardından kombinize resetleme prosedürü yapabilirsiniz. Resetleme içi kombinin sigorta şalterini kapatıp bir müddet bekledikten sonra açınız. Resetleme sonrasında problemde düzelme olmaz ve dairenizde gaz olmasından eminseniz servisi aramalısınız. Baymak Lambert Lx 24 Fi model kombinizin; anakartı, gaz valfi ya da elektrotları arızalı olabilir.

Minea Kombi 70 Led’i yanıp sönüyorsa : Aşırı Isınma Hatası

Kombi eşanjöründe aşırı ısınma bulunduğu vakit limit termostat döneme girer ve cihazı bloke eder. Kalorifer vanalarına bakarak açık olmasından emin olun. Vanalar kapalıysa açın ve en az 3 kalorifer vanasının açık olmasından emin olun. Kombi su basıncına bakarak düşük olmadığından emin olun. Basınç düşükse şayet cihaza su basın. Kombiyi birkaç kez resetleyin. Sorun düzelmezse şayet; limit termostat hatası, sirkülasyon pompası arızası ya da 3 yollu vana bozulması ortaya gelmiş olabilir.

Minea Kombi 80 Led’i yanıp sönüyorsa : NTC Sensör Hatası

Kalorifer ya da sıvak su duyargalerinde bozukluk bulunduğunu bildirir. Bu parçalarda problem bulunduğunda ya da duyarga kablolarında problem bulunduğunda bu arıza hali yaşanır. 

+32 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Şimdi Ara Servis Çağır